Ministerstvo spravodlivosti má viacero rozbehnutých projektov, Gál chce pracovať až posledného dňa Ministerstvo spravodlivosti má viacero rozbehnutých projektov, Gál chce pracovať až posledného dňa

No Comments

Ministerstvo spravodlivosti SR má viacero rozbehnutých projektov, s niektorými finišuje, iné musia počkať na nástupcu šéfa rezortu Gábora Gála (Most-Híd).

Uviedol to minister v rozhovore pre agentúru SITA s tým, že sám chce pracovať až do posledného dňa funkčného obdobia súčasnej koalície.

Ministerstvo bude sídliť v nových priestoroch

Podľa neho ministerstvo pracuje na viacerých projektoch čisto v odbornej rovine, bez politického pozadia a aj preto by napokon mohli byť úspešné.

Gál spomenul napríklad zmeny v Občianskom zákonníku, Obchodný register či iné témy, na ktorých sa pracuje. Rezort ešte pred voľbami v roku 2020 čaká sťahovanie do nových priestorov.

Ministerstvo bude sídliť v areáli Výskumného ústavu zváračského na Račianskej ulici. V súčasnosti má priestory na Župnom námestí, kde zdieľa jednu budovu s Najvyšším súdom SR.

Tisíce pripomienok k Obchodnému registru

Ja som optimista. Chceli by sme dotiahnuť ešte Obchodný register a máme rozrobených viacero projektov. Plány ešte určite sú a chcem pracovať do posledného dňa. Máme tiež niektoré projekty, ktoré budú pokračovať aj napriek výmene politickej garnitúry. Ide predovšetkým o odborné témy, na ktorých pracujú pracovné skupiny, ako napríklad rekodifikácia Občianskeho zákonníka a podobne. Potom už bude na mojom zástupcovi, ako bude v týchto prípadoch pokračovať,“ povedal Gál na otázku, či ešte stihne pred koncom volebného obdobia jeho rezort niečo urobiť.

Rezort spravodlivosti v prípade spomínaného Obchodného zákonníka a jeho čiastočných zmien riešil tisíce pripomienok. Pracovná skupina pod vedením rektora Univerzity Komenského v Bratislave Mareka Števčeka pracuje na ich odstránení.

Rezort sa v prípade zmien vybral zmierlivejšou cestou, keď citlivé témy, ako sú napríklad rodinné či dedičské právo, otvárať nejde. Ministerstvo si od zmien sľubuje najmä sprehľadnenie právnych predpisov.

Pridaj komentár