Noc bude patriť múzeám a galériám, mnohé zostanú otvorené

No Comments

Červený Kameň otvorí podzemie

Z programovej ponuky v BSK organizátori predpokladajú, že bude záujem o Príbeh vína v Malokarpatskom múzeu v Pezinku či o Mestské múzeum v Pezinku, ktoré prevedie po stopách grófov zo Svätého Jura a Pezinka. Schaubmarov mlyn v tomto meste ponúkne napínavú hru pre deti Niečo je na povale.

V SNM – Múzeu Ľudovíta Štúra v Modre tiež otvoria výstavy a Múzeum Michala Tillnera v Malackách bezplatne sprístupnia pamiatky mesta – Pálffyovský kaštieľ, kryptu pod františkánskym kostolom či synagógu. Hrad Červený Kameň, ktorý sa týči nad obcou Častá, tiež ponúkne rôzne aktivity, okrem iného si návštevníci budú môcť pozrieť podzemie tohto hradu.

Múzeá a galérie v Bratislave a v BSK spolupracujú v rámci podujatia už tradične vďaka finančnej podpore kraja na prezentačných aktivitách. Pre návštevníkov pripravili jednotnú programovú brožúru, spoločnú výšku vstupného – platí sa len v prvej navštívenej inštitúcii tri eurá na osobu a deti do desať rokov sú zdarma.

Dopravnú dostupnosť riešili špeciálnou dopravou na podujatie. Posilnia denné aj nočné spoje v spolupráci s Bratislavskou integrovanou dopravou, do ulíc vyrazia historické vozidlá z Dopravného podniku Bratislava a parný vláčik zo Železničného múzea SR. Ceny špeciálnej dopravy sú rôzne – zdarma, v cene vstupenky na podujatie, ako aj podľa platných cenníkov dopravcu.

Pridaj komentár