Poslancov zamestnajú vládne návrhy aj Hodina otázok

No Comments

Laššáková predstaví vládny návrh novely zákona o Audiovizuálnom fonde.

16. máj 2019 o 8:41 SITA

BRATISLAVA. Poslancov národnej rady počas šiesteho rokovacieho dňa 45. schôdze zamestnajú viaceré vládne návrhy i pravidelná Hodina otázok.

Ministerka kultúry Ľubica Laššáková v pléne predstaví vládny návrh novely zákona o Audiovizuálnom fonde.

Cieľom návrhu je zvýšiť atraktivitu Slovenska pre filmárov. Novela počíta so zvýšením dotácie, ktorou môže Audiovizuálny fond preplatiť časť výdavkov minutých na filmový projekt na Slovensku.

Ministerstvo kultúry navrhuje „zvýšiť percentuálny podiel dotácie, ktorú fond poskytuje na podporu audiovizuálneho priemyslu, z 20 percent oprávnených výdavkov na 33 percent oprávnených výdavkov“ na tvorbu filmu.

Šéfka rezortu vnútra uvedie v druhom čítaní vládny návrh novely zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov.


Článok pokračuje pod video reklamou

Novelou sa majú výsluhové dôchodky, invalidné výsluhové dôchodky, vdovské výsluhové dôchodky, vdovecké výsluhové dôchodky a sirotské výsluhové dôchodky od 1. júla 2019 do 31. decembra 2021 zvyšovať novým spôsobom.

Jednotlivé dôchodkové dávky výsluhového zabezpečenia sa v rokoch 2019 až 2021 majú zvyšovať pevnou sumou, pričom mechanizmus zvyšovania dávok invalidných výsluhových dôchodkov, vdovských výsluhových dôchodkov, vdoveckých výsluhových dôchodkov a sirotských výsluhových dôchodkov bude rovnaký.

Odlišný bude jedine mechanizmus zvyšovania dávok výsluhových dôchodkov, kde sa bude brať do úvahy aj počet odslúžených rokov. Zvýšenie výsluhových dôchodkov sa viaže na kombináciu princípov solidarity a zásluhovosti.

V pravidelnej štvrtkovej Hodine otázok premiér Peter Pellegrini odpovie na otázky týkajúce sa jeho návštevy USA či neformálneho summitu EÚ v Rumunsku.

Pridaj komentár