Babčenko prehovoril o detailoch svojej zinscenovanej vraždy

No Comments

Podľa jeho slov sa celá operácia pripravovala asi mesiac. V „deň D“ prišiel maskér. „Trénovali sme padanie. Nalíčili ma. Krv bola naozajstná (podľa správy agentúry AP prasacia – pozn. red). Všetko bolo naozajstné. Manželka zavolala políciu a záchranku. Prišla (policajná) hliadka i lekári… Dali ma na nosidlá, zniesli do sanitky. Von šla legenda, že som ešte nažive,“ povedal Babčenko. Po ceste do nemocnice „zomrel“.

Dôvodom sú vyhrážky

Podľa jeho slov ho potom odviezli do márnice, kde hral mŕtveho, kým sa nezavreli dvere. Do márnice potom priviedli sanitára. „Tam som vstal z mŕtvych, vyzliekol si tričko a umyl sa. Zapol televízor, sadol si a pozeral správy o svojej vražde. Potom ma previezli na bezpečné miesto. Všetko sa skončilo o piatej ráno,“ vyhlásil Babčenko.

Agenti SBU mu podľa jeho slov pred celou akciou povedali, že jeho vraždu nariadili ruské tajné služby približne mesiac pred jeho prvým stretnutím s SBU. „Povedal som im: Skvelé, ale prečo ste čakali mesiac?“ uviedol novinár, ktorý odišiel z Ruska vo februári 2017 práve v dôsledku vyhrážok smrťou. Spresnil, že varovania dostal z troch na sebe nezávislých zdrojov. Uviedol, že nemal dôvod neveriť SBU. Špekulácie o tom, že je za prípravami ruská FSB, neskúmal. Dodal, že v Rusku nemá už „žiadne zdroje“ podobných informácií.

Pridaj komentár