Za slušné Slovensko: Pellegriniho vláde neverí ani vlastný minister

No Comments

Členovia iniciatívy trvajú na odstúpení Gašpara.

16. apr 2018 o 16:40 SITA

BRATISLAVA. Demisia ministra vnútra Tomáša Druckera je podľa iniciatívy Za slušné Slovensko dôkazom toho, že vládna koalícia a premiér Peter Pellegrini radšej obetujú ministra vnútra, ako vyvodia zodpovednosť voči Tiborovi Gašparovi.

„Pellegriniho vláda síce získala dôveru v parlamente, ale dnešné slová Tomáša Druckera ukazujú, že jej neverí vlastný minister, ktorý sa rozhodol chrániť svoju integritu a odstúpiť,“ vyhlásili v stanovisku členovia iniciatívy Za slušné Slovensko, ktorá stále trvá na tom, že Tibor Gašpar má byť odvolaný. Informovali o tom zástupcovia iniciatívy Juraj Šeliga, Martina Strmeňová a Ján Gálik.

Článok pokračuje pod video reklamou

„Miesto snahy o obnovenie dôvery občanov, vláda Petra Pellegriniho robí doteraz všetko preto, aby jej občania nedôverovali. Všetci slušní ľudia môžu byť na seba právom hrdí – ich tlak prinútil odstúpiť Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Jozefa Valockého a dnes i Tomáša Druckera. Upratovanie krajiny stále pokračuje,“ píšu zástupcovia iniciatívy.

Trvajú na odvolaní Gašpara, ktorý je podľa nich „symbolom zlyhaní a nedôvery občanov v políciu a vyšetrovanie káuz“.

Otázka odvolania Gašpara, systémových zmien v polícii a policajnej inšpekcii je teraz podľa nich absolútnou zodpovednosťou premiéra Pellegriniho a vládnej koalície.

Ako na záver zástupcovia iniciatívy Za slušné Slovensko dodali, ďalšie formy občianskeho tlaku oznámia v krátkom čase.

Minister vnútra Tomáš Drucker v pondelok oznámil, že sa rozhodol podať demisiu do rúk prezidenta Andreja Kisku. Ako povedal, nechce ešte viac polarizovať spoločnosť v otázke odvolania či neodvolania policajného prezidenta Tibora Gašpara. V pozícii ministra vnútra sa podľa jeho slov tiež necítil autenticky.

Pridaj komentár