Vadalovi rodáci: Nie sme mafiáni, štát to preháňa

No Comments

Je to potvrdenie kontaktov Vadalu s ‘Ndranghetou, reaguje na zatknutie podnikateľa investigatívny novinár z Kalábrie.

BOVA MARINA. Viac na juh sa už v Taliansku nedá ísť. Dedina Bova Marina na juhu talianskej Kalábrie leží na pobreží Iónskeho mora, ktoré je súčasťou Stredozemného, a za ním je Afrika.

Ako ochrankyňa sa nad štvortisícovou obcou vypína na jednom z útesov nad plážou veľká socha Madony, patrónky mora. Na piedestáli pod ňou je nápis, že miestni ďakujú, že im pomohla vyhrať nad pohanmi a teraz sa za odmenu pozerá do najmodrejšieho mora v Taliansku.

Súčasnosť Bova Mariny už nie je taká vznešená. Vláda v Ríme už druhýkrát rozpustila miestne obecné zastupiteľstvo, lebo sa doň infiltrovala kalábrijská mafia známa ako ´Ndrangheta. Obec riadia komisári z hlavného mesta, aby nastolili poriadok a zákon.

Článok pokračuje pod video reklamou

Sme čestní ľudia, nie mafiáni

Prečítajte si tiež: Nie som mafián, tvrdí Vadala. Talianska antimafia ho však spája s ‘Ndranghetou

„Zvykli sme si,“ hovorí zhruba šesťdesiatročná zamestnankyňa obecného úradu Giuseppina. Priezvisko prezradiť nechce. Slovensko vďaka teraz najslávnejšiemu rodákovi z obce Antoninovi Vadalovi pozná veľmi dobre.

Nehovorím, že tu nie je mafia, povie a pokrčí plecami po otázke na Vadalu a ´Ndranghetu. Viac situáciu nechce komentovať.

Majiteľ miestnej trafiky Pasquale Brusselini je zhovorčivejší. „Talianska vláda aj médiá preháňajú, keď Bova Marinu spájajú s ‘Ndranghetou. Nevravím, že tu nebola mafia, ale to je už minulosť,“ vraví. Sme čestní ľudia, nie mafiáni, povedal.

Pridaj komentár