Tyson Fury môže znovu do ringu po vypršaní trestu za doping Tyson Fury môže znovu do ringu po vypršaní trestu za doping

No Comments

LONDÝN 13. decembra (WebNoviny.sk) – Niekdajší svetový šampión v superťažkej hmotnostnej kategórii, britský pästiar Tyson Fury môže znova boxovať po tom, čo mu vyprší dvojročný trest za pozitívny dopingový nález.

Britská antidopingová agentúra (UKAD) uviedla, že Tyson Fury a jeho bratranec Hughie Lewis Fury mali pozitívne výsledky na nandrolón vo vzorkách, ktoré odovzdali po súbojoch vo februári 2015.

Vladimir Kličko, Anthony Joshua

Začiatok zákazu činnosti stanovili na 13. decembra 2015, čo znamená, že vyprší už počas tohto týždňa. Obaja spomenutí pästiari sa vyjadrili, že „nikdy vedome alebo dobrovoľne neporušili žiadne antidopingové pravidlá.“

Tyson Fury bude musieť požiadať o novú boxerskú licenciu, ktorú mu minulý rok odobral Britský výbor na kontrolu boxu (British Boxing Board of Control).

V ringu nikdy nezdolaný 29-ročný Brit sa súťažne nepredstavil od súboja s Ukrajincom Vladimirom Kličkom, ktorý sa v novembri 2015 skončil jeho triumfom. V nemeckom Düsseldorfe po dvanástich kolách zvíťazil kontroverzný britský boxer jednoznačným výrokom rozhodcov (115:112, 115:112, 116:111).

Pridaj komentár