Ďalšie sankcie voči Rusku by Fico nikdy nepodporil

No Comments

Európska únia by podľa premiéra Roberta Fica mala zaujať jednoznačný postoj k sankciám voči Rusku. Šéf vlády sa tak vyjadril na brífingu počas neformálneho summitu lídrov Európskej únie vo Vallette na Malte.

„Budeme vo veľmi nepríjemnej situácii, pretože Spojene štáty možno zrušia sankcie a potom čo EÚ urobí, aby nasledovala veľkého amerického brata, tak ich zruší tiež? Teraz podľa môjho názoru mala EÚ jednoznačne povedať svoj postoj na ruské sankcie. A povedať, je nám jedno, či Spojené štáty zrušia alebo nezrušia, náš postoj je takýto,“ vyhlásil Fico.

Avizoval, že pokiaľ by sa o ďalších sankciách voči Rusku štandardne hlasovalo, nikdy by ich už nepodporil. „Nemáme prečo čakať na USA. Sankcie sú nezmyselné a nás poškodzujú, ale nepôjdem proti jednote EÚ. Ale za sankcie hlasovať nikdy nebudem,“ vyhlásil.

Doteraz sa o nich nehlasovalo, prijímali sa konsenzom lídrov. Fico sankcie naďalej považuje za nezmyselné a poškodzujúce Slovensko. Ako však zdôraznil, nejde proti jednote EÚ. „Ak väčšina krajín má takýto názor, ja to rešpektujem.“

Viac
k Téme

Pridaj komentár