Pellegrini otvoril v izraelskej Haife honorárny konzulát

No Comments

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini otvoril v izraelskom meste Haifa honorárny konzulát. Honorárnym konzulom Slovenska sa stal Josef Pickel.

Miesto s veľkým potenciálom

Ceremónia sa konala v prítomnosti predstaviteľa izraelského ministerstva zahraničných vecí Merona Reubena a slovenského veľvyslanca v Izraeli Petra Hulenyiho. Pellegrini na otvorení konzulátu uviedol, že Haifa je miestom s veľkým potenciálom v oblasti obchodu, vedy, technológie a výskumu.

Pripomenul taktiež, že je jedným z najsilnejších akademických centier v Izraeli, čoho dôkazom je aj to, že z Haify pochádzajú traja nositelia Nobelovej ceny. Na Mestskom úrade v Haife podpredsedu vlády SR privítal primátor mesta Jona Jahav. Následne sa slovenská delegácia presunula do Centra vedeckých odvetví Park Matam.

Kybernetická bezpečnosť

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes vystúpil na otvorení svetovej konferencie CyberTech 2017 v Tel Avive. Ide o jednu z najväčších konferencií zameraných na technológie a riešenia v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Konferenciu otvorili vystúpenia predsedu vlády Izraela Benjamina Netanjahua, guvernéra štátu Michigan Ricka Snydera a osobností zo sveta kyberbiznisu.

V stredu 1. februára čaká Pellegriniho prehliadka múzea holokaustu Jad Vašem v Jeruzaleme a podpis slovensko-izraelskej deklarácie o spolupráci v oblasti podpory digitalizácie verejného sektora. Za izraelskú stranu ju podpíše ministerka pre sociálnu rovnosť zodpovedná za oblasť informatizácie spoločnosti Gila Gamlielová.

Pridaj komentár